هدر    
 
 
 
 
 
 
 

            محصولات کاربردی آشپزخانه            

ماسک صورت

                        ماسک صورت

کرم ضد آ،تاب دکترژیلا

               کرم ضد آفتاب دکترژیلا

 ساعت دریم

                      ساعت دریم                     

ست مردانه

                        ست مردانه      


         
 
    آمار بازدیدکنندگان    

تعدادبازدیدتاکنون: 39957915
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید دیروز:
Membership تعداد اعضاي سايت:2984

People Online بازديدكنندگان آنلاين:
Visitors بازديدكنندگان: 604
Members اعضا: 0
Total Users مجموع: 604

Onine Now Online Now:
 
 
 
    اخبار آموزش و پرورش    

تاریخ انتشار: 1392/03/11 تعداد بازدید: 1033 بازگشت

کتاب‌های علوم و ریاضی گروه کم‌توان ذهنی تغییر می‌کند


مدیرکل توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه تالیف کتاب‌های جدید کودکان و دانش‌آموزان استثنایی در دست انجام است،گفت: کتاب های علوم پایه اول و ریاضی پایه های اول تا سوم ابتدایی گروه کم توان ذهنی تغییر می کند.

به گزارش سرویس«آموزش و پرورش» ایسنا، مجید هداوند با اشاره به اینکه تعداد 110 هزار دانش آموز تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی هستند افزود: سال گذشته بیش از یک میلیون جلد کتاب درسی و راهنمای تدریس معلم در بین مدارس استثنایی کشور توزیع شد.

مدیرکل توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در ادامه با اشاره به گروه‌های مختلف استثنایی تحت پوشش سازمان اضافه کرد: از این تعداد کتاب، 9 عنوان مربوط به دوره آمادگی مقدماتی و تکمیلی ، 38 عنوان مربوط به گروه کم توان ذهنی و چند معلولیتی دوره ابتدایی ،25 عنوان مربوط به گروه راهنمایی پیش حرفه ای و 54 عنوان مربوط به دوه متوسطه حرفه ای است.

وی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد 5 هزار و 463 جلدکتاب درشت خط نیمه بینایان در 23 عنوان درپایه های اول تا ششم دبستان در کشور توزیع شد وگفت: تعداد 52 هزار جلدکتاب بریل نیز برای دانش آموزان نابینای دوره های ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، پیش حرفه‌ای وکم توان ذهنی پس از مناسب سازی و چاپ در مشهد و تهران دراختیار دانش آموزان کشور قرار گرفت.

مدیر کل توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اضافه کرد: در گروه نابینایان 23 عنوان که شامل 40 جلد کتاب بود نیاز به تغییر یا تالیف جدید ویا مناسب سازی داشت که در این زمینه نیز اقدامات لازم برای سال تحصیلی انجام شد.

هداوند تصریح کرد: سال گذشته تمام کتاب های آمادگی گروه کم توان ذهنی تغییرکرد و حدود 54 هزارجلد کتاب برای دوره های آمادگی مقدماتی و تکمیلی در کشور توزیع شد.

وی همچنین از تالیف کتاب های روش تدریس برای معلمان خبرداد و گفت: 3 عنوان مربوط به گروه ناشنوا، 27عنوان مربوط به دوره راهنمایی پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای و 9 عنوان مربوط به گروه کم توان ذهنی است.

مدیرکل توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: فرایند مناسب سازی و آماده سازی کتاب های درسی با عنوان های گوناگون برای گروه های مختلف آموزش استثنایی ،برنامه ریزی و نقش مهمی در آموزش و پرورش استثنایی دارد تا بتواند چاپ و توزیع یک میلیون کتاب درسی و راهنمای تدریس معلمان ویژه کودکان و دانش آموزان استثنایی را مدیریت و هدایت کند.

وی با اشاره به اجرای سیستم تحصیلی 3-3-6 در آموزش و پرورش اضافه کرد: در این زمینه نیز کتاب های جدید تالیف شد و برای مناسب سازی کتب باقی مانده کارشناسی های لازم در حال انجام است.

هداوند با بیان اینکه سال گذشته برخی از کتاب های درسی دانش آموزان استثنایی به صورت الکترونیکی نیز تولید شدگفت:تمام کتاب های درسی دوره ابتدایی گروه کم توان ذهنی ،دوره راهنمایی پیش حرفه ای و متوسطه حرفه‌ای به صورت الکترونیکی با قابلیت ورق زدن در سایت سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور قابل مشاهده و دانلود است.نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0
"تست آزمون " نظراتی را كه حاوی تبلیغ، توهین، و یا خارج از موضوع می باشد، منتشر نمی كند.

  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


نام شما: *
ایمیل شما:  
نظر شما: *
افزودن نظر

 
 
    یاری سایت    
کاربران ارجمند ، در اینجا شما میتوانید کمکهای اهدایی خویش را جهت خدمات رایگان تست آزمون واریز فرمایید
  • ما را در پیشرفت پروژه های رایگان یاری دهید

در صورت هرگونه اشتباه در واریز ، شما می توانید جهت استرداد وجه اهدایی خویش از طریق منوی تماس با ما ، اقدام فرمایید
 
    ورود کاربران    
نام کاربری:
کلمه عبور:


ثبت نام  |  فراموشی کلمه عبور؟

 
    لینک های مفید    
 


نشر مطالب با ذکر نام تست آزمون بلامانع است. تست آزمون مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد
Copyright © 2012 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد توسط پورتال فراتک