هدر    
 
 
 
 
 
 
 

قاب محافظ گوشی SAMSUNG Galaxy S7 Edge

طراحی وب سایت

انواع رنگ های قاب سیلیکونی

   

         
 
    آمار بازدیدکنندگان    

تعدادبازدیدتاکنون: 65370519
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید دیروز:
Membership تعداد اعضاي سايت:3006

People Online بازديدكنندگان آنلاين:
Visitors بازديدكنندگان: 219
Members اعضا: 0
Total Users مجموع: 219

Onine Now Online Now:
 
 
 

دنیای قاب و گوشی کارن موبایل

قاب و گوشی کارن موبایل

    اخبار دانشگاه ، دانشجو    

تاریخ انتشار: 1395/10/22 08:25:10 تعداد بازدید: 289 بازگشت

به مناسبت سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها الگوی ولایت‌مداران/ هجرت برای ترویج دین


مهاجرت حضرت معصومه سلام الله علیها برای پیوستن به برادر بزرگوارشان و دفاع از ولایت بود و دفاع از ولایت را باید از ایشان آموخت.

دهم ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری است و بهار جوانی حضرت معصومه سلام الله علیها را خزانی نابهنگام فراگرفته است و مردم قم در سوگ این بانو اشک می‌ریزند.

از روز ۲۳ ربیع الاول که کریمه اهل بیت  وارد شهر قم شده بودند، دردهای توأمان رهایشان نمی‌ساخت؛ گاهی به دیدار نافرجام برادر می‌اندیشیدند و گاهی برای شهادت یاران و همراهانشان می‌گریستند.

مأمون عباسی در سال ۲۰۰ هجری قمری، با نامه‌ها و پیام‌های بسیار، حضرت امام رضاعلیه السلام را به خراسان دعوت کرد، آن بزرگوار ناگریز از روی اکراه، این دعوت را پذیرفتند و با کاروانی که مأمون فرستاده بود، به‌سوی خراسان آمدند.

یک سال بعد (سال ۲۰۱) حضرت معصومه(س) به شوق دیدار برادرشان حضرت رضا(ع) عازم خراسان شدند و با همراهان حرکت کردند، ولی حقیقت این است که این حرکت، هجرت معنی‌دار و عظیم حضرت معصومه(س) برای حمایت از ولایت امام علی بن موسی الرضا(ع) و تقویت مسئله رهبری بود که در ظاهر به‌صورت سفر برای دیدار برادر عنوان می‌شد.

وقتی حضرت معصومه(س) برای دیدار برادر از مدینه رهسپار خراسان شدند وقتی که به ساوه رسیدند بیمار شدند، آن حضرت پرسیدند: از این مکان تا قم چقدر راه است؟ به ایشان گفتند: ده فرسخ. به خدمتکار دستور دادند که به جانب قم رهسپار شوند؛ ‌ به این ترتیب ایشان به قم آمدند و به منزل موسی بن خزرج ‌بن سعد اشعری که از اصحاب امام رضا(ع) بود وارد شدند.

موسی بن خزرج در منزل خود با کمال افتخار از آن بانو پذیرایی کرد، ولی پس از ۱۶ یا ۱۷ روز آن بانوی ارجمند، رخت از جهان بربستند و آرزوی دیدار برادر در دلش ایشان ماند و با دنیایی از غم و اندوه با این جهان وداع گفتند.

ولایت‌مداری یکی از مهم‌ترین خصوصیات اخلاقی این بانوی پرهیزگار بود که این خصوصیت را نه در سخن بلکه در عمل اثبات کردند. حضرت معصومه(س) پس از شهادت امام موسی کاظم(ع) برای ملحق شدن به امام رضا(ع) کاروانی را آماده کردند و همراه بیش از ۳۰۰ نفر از شیعیان، شهر مدینه را به سوی خراسان ترک کردند.

حضرت معصومه(س) دارای فضائل و ویژگی‌های بی‌نظیری بودند که این خصوصیات سبب شد امام جواد(ع) و امام رضا(ع) به زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(ع) تأکید کنند و بهشت را پاداش شخص زیارت کننده بدانند.

زنان و دختران جامعه باید «عفت و حیا» و همچنین «پاکدامنی و ولایت مداری» که از مهم‌ترین خصوصیات این بانوی بزرگوار است را سرلوحه خود قرار دهند و با الگوگیری از کریمه اهل بیت(س) در مسیر رضای الهی گام برداشته و سعادتمند شوند.

حضرت معصومه(س) الگویی ارزشمند در کسب علم و معرفت و اخلاق هستند

حجت الاسلام محسن غرویان، عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه حضرت فاطمه معصومه(س) در نزد ائمه معصومین(ع) از جایگاه بالای علمی و منزلت بسیار رفیعی برخوردار بودند، مردم نیز جایگاه ویژه‌ای برای آن حضرت قائل بودند.

حضرت معصومه(س) برای دیدار برادر، ترویج دین و خلاصی از استبدادی که در مدینه وجود داشت به سمت خراسان حرکت کردند

وی ادامه داد: مهاجرت ایشان برای پیوستن به برادر بزرگوارشان و دفاع از ولایت بود که در این مسیر سختی‌ها و رنج‌های فراوانی را تحمل کردند و دفاع از ولایت را باید از این بانوی باعظمت آموخت.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت معصومه(س) الگویی ارزشمند در کسب علم و معرفت و اخلاق برای جوانان به ویژه بانوان و دختران هستند.

مدرس حوزه علمیه قم اظهار داشت: مقام علمی ایشان آن‌قدر بالا بود که در غیاب حضرت موسی بن جعفر(ع) پاسخگوی سؤالات فقهی، علمی و کلامی مردم بودند.

حضرت معصومه(س) برای نشر دین و دفاع از ولایت سفر کردند

حجت الاسلام عسگر دیرباز، عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: به دنبال فعالیت‌های امام باقر(ع) و امام صادق(ع) که باعث شده بود معارف اهل بیت(ع) رشد کند؛ دوران امام کاظم(ع) با خلافت هارون مواجه بود که هارون خلیفه مقتدری بود و همین اقتدار او موجب شده بود که مخالفین خود را زندانی کند.

وی ادامه داد: در اثر این اختناق و فشارها اهل بیت(ع) تحت فشار شدید حاکمیت بودند در نتیجه برای رهایی از ظلم از شهر مدینه خارج می‌شدند و به مکان‌های جغرافیایی مختلف می‌رفتند و این پراکنده شدن موجب ترویج دین و خوبی‌ها می‌شد و هم جایگاه و منزلت اهل بیت(ع) بیشتر مطرح می‌شد و در این راستا حرکت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را می‌توانیم به خوبی تحلیل کنیم.

رئیس دانشگاه قم افزود: به دنبال حرکت امام رضا(ع) به مرو حضرت معصومه(س) هم حرکت کردند که در جاهای دیگر نشر دین کنند که شدت حاکمیت هم وجود نداشت.

حجت الاسلام دیرباز تصریح کرد: حضرت معصومه(س) هم برای دیدار برادر، ترویج دین و خلاصی از استبدادی که در مدینه وجود داشت، به سمت خراسان حرکت کردند که این مهم نشان از ولایت مداری ایشان بود.

لقب معصومه برازنده‌ترین لقب برای کریمه اهل بیت(ع) است

وی عنوان کرد: حضرت معصومه(س) وقتی به نزدیکی ساوه رسیدند بیمار شدند و نزدیک‌ترین مکان، شهر مقدس قم بود و چون‌ احادیث مربوط به اهمیت قم در زمان امام صادق(ع) مطرح شده بود لذا ایشان این شهر را برای اقامت خویش برگزیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: مردم قم استقبال شایانی از حضرت معصومه(س) انجام دادند و مردم با احترام در بهترین جای شهر ایشان را منزل دادند.

باید با الگوگیری از کریمه اهل بیت(س) ولایت مداری را در عمل اثبات کنیم

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت معصومه(س) افزود: نام این بانوی کرامت «فاطمه» است ولی به دلیل دوری از گناه در درجه بالایی قرار داشتند و به همین دلیل لقب «معصومه» را برای ایشان گذاشتند که به حق برازنده‌ترین لقب برای کریمه اهل بیت(س) است.

حجت الاسلام دیرباز با تأکید بر لزوم الگوگیری از خصوصیات اخلاقی و صفات حسنه حضرت معصومه(س) بیان کرد: ما باید در زندگی خود با تأسی به چنین الگوهایی از گناهان و لغزش‌ها دوری کرده و با مطالعه زندگی چنین اشخاصی که توانستند در جامعه خود و حتی قرن‌های متمادی الگوی بی‌نظیری در زمینه اخلاق و عفت و پاکدامنی باشند سعادتمند و عاقبت به خیر بشویم.

حضرت معصومه(س) میان راویان به محدثه معروف بودند

حجت الاسلام محمدرضا کریمی والا، عضو هیئت علمی دانشگاه قم هم در همین زمینه با بیان اینکه مدارک متعددی وجود دارد که حضرت معصومه(س) در سال ۲۰۱ هجری قمری در قم وفات نموده‌اند، اظهار داشت: برخی منابع تاریخی وفات حضرت معصومه(س) را دهم ربیع الثانی و برخی دیگر نیز دوازدهم ربیع الثانی می‌دانند.

وی ادامه داد: حضرت نجمه مادر حضرت معصومه(س) بعد از ولادت امام رضا(ع) تا ۲۵ سال صاحب فرزند نشد و بعد از ۲۵ سال حضرت معصومه(س) به دنیا آمدند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه عمر حضرت معصومه(س) کوتاه بود، افزود: از ۱۰ سالگی که پدر بزرگوار حضرت معصومه(س) به شهادت رسیدند، تنها انیس و مونس ایشان امام رضا(ع) بود.

وی بیان کرد: یک سال بعد از رفتن امام رضا(ع) به سرزمین خراسان یعنی در سال ۲۰۱ هجری، حضرت معصومه(س) برای زیارت برادر از مدینه به مقصد خراسان حرکت کردند.

وی تصریح کرد: زمانی که شیعیان نزد امام موسی کاظم(ع) برای طرح سئوالات می‌رسیدند، کریمه اهل بیت(س) سئوالات آنان را پاسخ می‌دادند.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم بیان کرد: حضرت معصومه(س) از علوم اسلامی آگاهی داشتند و در بین راویان به‌عنوان محدثه معروف هستند.

حجت الاسلام کریمی والا گفت: حضرت معصومه(س) نقل کننده احادیث بسیاری از اهل بیت(ع) و پیامبر اکرم(ص) است که علامه امینی در الغدیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کند، اما این گواه مقام علمی حضرت معصومه(س) است.

نیازمند شناخت عمیق خصوصیات اخلاقی و علمی حضرت معصومه(س) هستیم

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: حضرت معصومه(س) تنها امام‌زاده‌ای هستند که زیارت‌نامه ویژه‌ای دارند و زیارت بارگاه ایشان مورد تأکید امام معصوم قرار گرفته و همانند حضرت عباس(س) برجسته‌ترین فرزند امام(ع) هستند.

وی تصریح می‌کند: نیازمند شناخت عمیق خصوصیات اخلاقی و علمی حضرت معصومه(س) هستیم و باید آن را در زندگی خود جاری کنیم، این بانوی بزرگوار از خصوصیات برجسته‌ای برخوردار بودند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ولایت مداری بود که باید با الگوگیری از آن در عمل همانند کریمه اهل بیت(س) ولایت مداری را در عمل اثبات کنیم. آ

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه وجود بارگاه کریمه اهل بیت(س) آثار و برکات بی‌نظیری را برای شهر مقدس قم به ارمغان آورد، بیان کرد: ایجاد حوزه علمیه در قم یکی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین برکات وجود بارگاه این بانوی بزرگوار است که به لطف حرم ایشان علما و بزرگان دینی رهسپار شهر قم شدند و این شهر به پایگاه دین و دانش مطرح شد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه حضرت معصومه(س) ولایت مداری را در عمل اثبات کردند، افزود: کریمه اهل بیت(س) در همت و یاری رساندن به امام رضا(ع) بسیار عالی اقدام کردند و همانند حضرت زینب(س) که در عمل به یاری امام حسین(ع) پرداختند، کریمه اهل بیت(ع) نیز هیچ‌گاه امام رضا(ع) ولی و امام خود را تنها نگذاشتند.


خبر | دوشنبه 20 دی 1395 ساعت 10:43

تازه ها
سفر به ترکیه ممنوع است؟
12 نشانه هشدار دهنده گردش خون ضعیف
مراکز آموزشی شهر تهران تعطیل شد
اسامی جان باختگان حادثه آتش سوزی کربلا اعلام شد
تابعیت ایرانی افراد 2 تابعیتی لغو می شود!
آبله‌مرغان سراغ چه کسانی می‌رود؟ / با این سوپ آبله‌مرغان را در خانه درمان کنید
اولین فیلم منتشر شده از خودکشی مرد جوان در متروی شریف!
شخصیت شناسی افراد با عکس پروفایل آنها
حضور خواننده لس آنجلسی در رسانه ملی + عکس
مسخره‌ ترین ابزار جاسوسی +تصاویر
خواص اعجاب انگیز روغن نارگیل در درمان بیماری ها
4 دلیل برای سفید شدن زودرس مو
حذف 3 میلیون نفر دیگر از دریافت یارانه
نشانه‌های آنفلوآنزا در برابر سرماخوردگی
مدعیان سیمرغ جشنواره فیلم فجر 35 را بشناسید + تصاویر
چرا گوشی هوشمندتان سایت ها را باز نمی‌کند؟ +آموزش تصویری
زندگی در کنار بزرگراه ریسک زوال عقل را تشدید می کند
قهوه در برابر چای؛ کدام یک برای سلامت شما بهتر است؟
6 خودرویی که مشتریان از خرید آن پشیمان هستند
در کدام کشورها به سختی گواهینامه رانندگی دریافت می شود؟+اینفوگرافی
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0
"تست آزمون " نظراتی را كه حاوی تبلیغ، توهین، و یا خارج از موضوع می باشد، منتشر نمی كند.

  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


نام شما: *
ایمیل شما:  
نظر شما: *
افزودن نظر

 

طراحی سایت

 

قاب گوشی موبایل iPhone 7 برند VORSON مدل پشت چرم طرح خط دار رنگ قهوه ای

 

    یاری سایت    
کاربران ارجمند ، در اینجا شما میتوانید کمکهای اهدایی خویش را جهت خدمات رایگان تست آزمون واریز فرمایید
  • ما را در پیشرفت پروژه های رایگان یاری دهید

در صورت هرگونه اشتباه در واریز ، شما می توانید جهت استرداد وجه اهدایی خویش از طریق منوی تماس با ما ، اقدام فرمایید
 
    ورود کاربران    
نام کاربری:
کلمه عبور:


ثبت نام  |  فراموشی کلمه عبور؟

 


نشر مطالب با ذکر نام تست آزمون بلامانع است. تست آزمون مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد
Copyright © 2012 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد توسط پورتال فراتک